Back to Blog

Sieć Twittera

07 May 2016

Bazując na wcześniej pobranych kontach uczestników konkursu stworzyłem wykres prezentujący sieć połączeń na Twitterze. Wizualizację można zobaczyć na podstronie projektu dsp-meta, tutaj.

twitter network

Pokazane osoby podzielone są na dwie grupy. Pierwszą stanowi lista kont 73 uczestników konkursu, którą opublikowałem w tym tygodniu. Druga grupa, w prawej górnej części to osoby najczęściej przez nich obserwowane. Te popularne konta są posortowane według liczby obserwujących. Tak więc idąc od dołu, najwięcej obserwujących ma (nie ma zaskoczenia) konto Maćka, potem jest Gutek, Andrzej Krzywda itd.

Gdy najedziemy kursorem na daną nazwę użytkownika, podświetlają się jego połączenia. Czerwone linie prowadzą do obserwowanych przez nią kont, zielone wskazują na obserwujących. Fioletowy kolor wskazuje parę osób, które obserwują się wzajemnie.

Dane o obserwowanych użytkownikach pobrałem przez Twitter API i klienta w Pythonie. Opublikowałem je, jak zawsze, na GitHubie tu i tu. Kod grafu znajduje się w tym branchu.